بافت مو متناسب با فرم صورت 
  • ۲/تیر/۹۷
  • 197 بازدید

بافت مو متناسب با فرم صورت 

 

افزایش مدل های مختلف مو برای همه ی افراد جامعه به دور از تفاوت جنسیتی موجب گشته تا افراد برای مراسم و مهمانی های مختلف متناسب با شرایط و جو موجود اقدام به انتخاب مدل موی مورد نظر خود کنند، در بانوان یکی از مدل های مو پر طرفدار و تقریبا همه پسند بافت مو در انواع و اقسام مختلف می باشد. اگرچه در ظاهر بافت مو به نظر مدلی ساده و آسان می آید ولی باید گفت اگر در بافت مو نکات اصلی و اساسی رعایت نگردد، نه تنها موجب زیبایی فرد نمیگردد بلکه ترکیب چهره ی وی را نیز بهم میزند. در مطلب زیر قصد داریم در مورد بافت مو، نکات کلیدی در بافت ، آموزش چند مدل بافت مو ، معرفی انواع و مدل های بافت مو متناسب با نوع صورت که هر شخص که حتی در بهترین سالن زیبایی در اصفهان نیز استفاده می شود ، صحبت کنیم. علاقه مندان به آرایش مو را به مطالعه ی این مقاله دعوت می کنیم.

 

تاریخچه ی بافت مو

بافت مو یکی از پر طرفدارترین روش های درست کردن مو میباشد و از نظر همه ی افراد این روش نه تنها تکراری نمیشود، بلکه بر جذابیتش روز به روز افزوده میگردد چرا که انواع و اقسام مختلفی از آن هر روزه در حال آموزش و گسترش میباشد. بافت مو برای اولین بار از قاره ی آفریقا شروع به گسترش و تبلیغ کرد و به تدریج اکثریت قاره ها و کشور های دیگر نیز به آن علاقه مند شدند. در ابتدای امر مدل های بافت مو همان مدل ساده ی سمبلیک که همه ی ما با آن آشنایی داریم بود، ولی به تدریج مدل های دیگری کشف شده و به لیست مدل های بافت روز افزوده شدند.

 

تحولات بافت مو

همانطور که اشاره کردیم بافت مو روز به روز با خواهان بیشتری روبرو شده است، به گونه ای که امروزه اکثریت بانوان از این روش برای دیزاین موهای خود استفاده میکنند. البته ناگفته نماند که امروزه مدل های نامرتب و آزاد بافت مو نسبت به سایر مدل ها از جذابیت و طرفداران بیشتری برخوردار میباشد به گونه ای که حتی مردم کشورهای آفریقایی نیز از مدل های بافتی که آزاد تر و نامرتب تر هستند بیشتر استفاده میکنند و دیگر از روش های قدیمی که به صورت سفت و بهم چسبیده بود کمتر استفاده می شود.

بافت مو متناسب با فرم صورت

انواع مدل های بافت مو

مدل های بافت مو روز به روز در حال پیشرفت و گسترش میباشد به گونه ای که امروزه تقریبا هزاران مدل برای بافت مو وجود دارد که از پر طرفدار ترین های آن میتوان به مدل بافت هدبندی، بافت تیغ ماهی آشفته، بافت شینیون فرنچ سه گانه، تاج آبشاری و ....اشاره کرد. همه ی موارد و نمونه هایی که نام بردیم از یک روش اصلی و پایه بهره میبرند ولی مدل های ساخت آن با تغییرهمراه است‌. در این مطلب به آموزش بافت برخی از مدل های بافت مو می پردازیم.

 

  • بافت هد بندی

در آموزش بافت هد بندی میتوان اینگونه بیان نمود که شما میتوانید با باز کردن موهایتان از فرق آن ها را به دو بخش مساوی تقسیم کنید. سپس از قسمتی که حجم بیشتری دارد، بلند ترین قسمت موهای خود را انتخاب نموده و از فاصله ی کمی نسبت به ریشه اقدام به بافت موهای خود کنید. سپس موی بافته شده را از وسط پیشانی خود رد کرده و به قسمت مقابل با سنجاق وصل کنید تا به صورت هد بند، موی بافته شده ی خود را نمایش دهید.

 

  • بافت تیغ ماهی آشفته

مدل بافت تیغ ماهی نیازمند آموزش حرفه ای و تخصصی میباشد؛ افرادی که بافت تیغ ماهی را به خوبی یاد گرفته اند میتوانند با تقسیم موهای خود به دو بخش مساوی بعد از پوش دادن به دو بخش مو های خود، اقدام به بافت به صورت تیغ ماهی نمایند و سپس انتهای هر دو قسمت را با کش ببندند. ترکیب قسمت پوش خورده ی مو و بخش بافته شده منجر به ایجاد حالتی آشفته همراه با بافت تیغ ماهی میگردد.

 

  • شینیون بافت فرنچ سه گانه

در این روش شما با تقسیم موهای خود به سه بخش مساوی و بافتن آن به صورت ساده میتوانید بخش وسطی را با شل کردن بافت و حجم دادن به آن به صورت دایره ای در پشت سر خود با سنجاق محکم کرده و سپس دو بافت دیگر را در اطراف بافت وسطی با سنجاق به صورت دایره ای بپیچانید در این مدل به دلیل حالت مجلسی مو، به آن نام شینیون بافت سه گانه میدهند.

 

بافت مو متناسب با مدل صورت

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره کردیم، بافت مو نیز همانند سایر روش های آراستن چهره ، مانند میکاپ و شینیون باید متناسب با نوع صورت هر فرد انتخاب و انجام شود. به عنوان  مثال برای صورت هایی با فرم گرد باید از مدل های بافتی به صورت باریک و خطی استفاده شود تا هم صورت از حالت خیلی گرد خارج شود و هم زیبایی اش بیش از پیش گردد. همچنین برای صورت هایی با فرم کشیده، استفاده کردن از روش های بافت به صورت پهن و دایره ای علاوه بر خارج کردن صورت از حالت کاملا کشیده موجب زیبایی هر چه بیشتر چهره میگردد. همچنین برای صورت هایی با فرم میانه یا همان بیضی میتوان از ترکیب هر دو روش بافت یعنی هم خطی و هم دایره ای و پهن بهره برد.

 

بافت موی حرفه ای در سالن ارایش و زبیایی کمند

همه ی نکاتی که در مقاله ی فوق در مورد بافت مو و انواع آن ذکر کردیم بسیار مهم بوده و باید هنگام دیزاین مو حتما با رعایت تمامی نکات، استفاده شود تا با رعایت نکات موجب ایجاد تناسب میان بافت مو و چهره ی فرد شده و بر زیبایی آن بیافزاید. بافت مو نیازمند مهارت و استعداد خاص خود میباشد چرا که مدل های تکراری طرفداران زیادی نداشته و اکثریت افراد به دنبال مدل هایی جدید و آمیخته با خلاقیت هستند، کادر سالن زیبایی کمند بهترین سالن عروس در اصفهان با مهارتی بالا توانایی استفاده از انواع و اقسام مدل های بافت مو را داشته و همواره جدید ترین مدل های بافت را متناسب با متد روز ارائه میدهد، جهت بهره مندی از خدمات ما از طریق را های ارتباطی موجود درسایت اقدام فرمایید.

 

خدمات سئو و تولید محتوا توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ رادمان 

آخرین مقالات